Čestitamo učiteljici Marini! (promocija u zvanje mentora)
Autor: Ana Ćurković, 18. 4. 2017.

Učiteljica naše škole, PŠ Čara Marina Šego bila je jedna od 676 odgojno-obrazovnih radnika koji su 13. travnja 2017. godine bili promovirani u zvanje mentora ili savjetnika.

Promocija je održana na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a odluke o promociji u zvanje mentora i savjetnika te čestitke najboljima uputili su Jadranka Žarković-Pečenković, prof., ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje, mr. sc. Hrvoje Šlezak, državni tajnik Ministarstva znanosti i obrazovanja i prof. dr. sc. Pavo Barišić, ministar znanosti i obrazovanja.

"Svečana promocija poseban je dan u profesionalnoj karijeri svakoga odgojno-obrazovnog radnika, istaknula je Jadranka Žarković-Pečenković, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje. Uz čestitke na promaknuću i zahvalu za predan i odgovoran rad s učenicima kazala je da su promaknuti odgojno-obrazovni radnici entuzijasti, koji s mnogo strasti, truda, zalaganja i ljubavi pristupaju svome poslu.

– Promovirani pokazuju da se spremno nose sa svim izazovima i novima zadaćama, a to mogu samo zahvaljujući naporima koje ulažu u osobni profesionalni rast i razvoj te stjecanje novih kompetencija. Iako je učiteljski poziv u našem društvu još uvijek podcijenjen i neadekvatno nagrađen, promaknuće u zvanje mentora je mala i simbolična nagrada najboljima – naglasila je Jadranka Žarković-Pečenković." Izvor

Od srca čestitamo našoj učiteljici Marini i želimo joj uspješan radni vijek.