Natječaj "Hrvatska kakvu želimo" - Dubrovački dnevnik
Autor: Ana Ćurković, 23. 4. 2018.

Svečana dodjela nagrada natječaja za osnovne škole u sklopu projekta “Hrvatska kakvu želimo” danas je održana u hotelu Lero gdje su predstavljeni pobjednici, njihovi radovi i mentori.

Dubrovački dnevnik prenosi:

"Za nagradni natječaj za dječje literarne i likovne radove na temu ”Hrvatska kakvu želimo”, kojeg je organiziralo Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije, sudjelovalo je 17 osnovnih škola s područja Dubrovačko-neretvanske županije. Natječaj se prvo provodio na školskoj razini, a potom je županijski ocjenjivački odbor izabrao najbolje radove u četiri kategorije. U kategoriji likovnih radova učenika od I. do IV. razreda nagrađeni su: Nora Ujdur – 4. razred, OŠ Župa Dubrovačka ; Ante Pecotić – 4. razred, OŠ Smokvica i Patricia Bogdan – 1. razred, OŠ Slano.

U kategoriji literarnih radova učenika od I. do IV. razreda nagrađeni su: Mariana Laus – 3. razred, OŠ Smokvica; Nikolina Protić – 4. razred, OŠ Blato i Emil Fak – 4. razred, OŠ Fra Ante Gnječ iz Staševice. U kategoriji likovnih radova učenika od V. do VIII. razreda nagrađeni su: Jan Škokić – 6. razred, OŠ Petra Kanavelića iz Korčule; Magdalena Šimić – 7. razred, OŠ Orebić i Matija Glučina – 6. razred , OŠ I. D. Mišić iz Komina. U kategoriji literarnih radova učenika od V. do VIII. razreda nagrađeni su: Toni Skurić – 8. razred, OŠ Cavtat; Josip Bačić – 5. razred, OŠ Župa Dubrovačka i Ana Baletić – 8. razred, OŠ Marina Getaldića iz Dubrovnika.

Župan Nikola Dobroslavić istaknuo je važnost krovne strategije razvoja Hrvatske do 2030. godine te se zahvalio svima koji su podržali ovaj projekt prijavivši se na natječaj.

- Posao je složen, a mi kao Županija želimo doprinijeti u izradi dokumenta za koji se nadamo kako će biti kvalitetan. Svjesni smo koliko je važno kvalitetno planirati i drago nam je što su osnovnoškolci sa svojim mentorima omogućili vidljivost projekta - kazao je župan Nikola Dobroslavić poručivši kako će krovna strategija odrediti razvoj u idućem desetljeću te je važno pripremiti se i pomoći da ide nabolje. Državna tajnica i zamjenice ministrice regionalnog razvoja i EU fondova istaknula je kako je posebno impresionirana činjenicom da većina djece kao viziju Hrvatske žele vidjeti čistoću i zeleni okoliš..."

Foto galerija