Ukupno: 82059

Ekskurzija 7. i 8. razreda - 2013./2014.
Autor: Ana Ćurković, 21. 5. 2014.

Učenici 7. i 8. razreda bili su na petodnevnoj ekskurziji koja je trajala od 30. travnja do 4. svibnja 2014. godine.

Učenici i njihovi razrednici obišli su i posjetili u tih pet dana ljepote Plitvičkih jezera, Bizovačke toplice, zatim upoznali Đakovo i Osijek te posjetili Vukovar gdje su odali počast na groblju i Ovčari, a zatim posjetili bolnicu i Vodotoranj. Osim toga uživali su u ljepotama Kopačkog rita te obišli Zagreb i Krapinske toplice.

Ekskurzija i terenska nastava bila je iznimno uspješna i zanimljiva, a posebne zanimljivosti i mišljenja samih učenika donosimo u kratkim crtama iz izvještaja učenica: Ane, Nikoline, Jakice, Anđele, Andreje i Laure.

Za samu ekskurziju Ana kaže da su cijelu ovu školsku godinu  čekali na taj dan kad će biti sami pet dana sa svojim prijateljima i vidjeti ostale dijelove Hrvatske koje još nisu vidjeli.

U početku su imali male probleme te Anđela navodi da im se pokvario katamaran kad su došli u Velu Luku. Nikome nije bilo svejedno, a Laura govori da su bili uzbuđeni, da ih je trema hvatala, pomalo strah kada se pokvario katamaran. „Imali smo osjećaj kao da će nas cijelim putem pratiti loša sreća, ali smo se prevarili.“

Prvi dan posjetili su Plitvička jezera koja su se Ani posebno svidjela jer kaže da su vidjeli ljepotu koju daje majka priroda na što bi svi trebali biti ponosni.

„Nakon Plitvičkih jezera, gdje je bilo jako zanimljivo, otišli smo u Bizovačke toplice, gdje smo boravili ostala tri dana. Od uzbuđenja cijeli sedmi razred nije mogao spavati“, kaže Nikolina.

Drugi dan obuhvaćao je obilaske. Anđela navodi: „Sljedeći dan bili smo u Kopačkom ritu, na ergeli konja te u Osijeku i Đakovu. Vidjeli smo osječku i đakovačku katedralu, u ergeli su nam dali da pomazimo i hranimo konje, a u Kopačkom ritu vidjeli smo puno vrsta ptica, kornjače, zmiju, staništa vjeverica i puno vrsta drveća.“

Nikolina nas uvodi u treći dan i kaže: „Treći dan smo otišli u Vukovar, u najžalosnije mjesto. Otišli smo u bolnicu, posjetili vodotoranj, Ovčaru i groblje.“ Laura na to kaže: „Tamo je bio nekakav drukčiji, posebniji osjećaj.“

Osim obilaženja znamenitosti učenici su sklapali i nova prijateljstva jer su toga dana navečer doputovali učenici iz Rijeke i Zadra koji su također bili na ekskurziji, kako navodi Andrea.

Četvrti dan su se uputili u Zagreb. „Četvrti dan je bio Zagreb, Zagrebačka katedrala, Trg bana Josipa Jelačića, ali smo vidjeli samo katedralu jer je bila velika kiša“, navodi Jakica, a Nikolina navodi da su otišli i u Tehnički muzej, planetarij i rudnik, a zatim u Krapinske toplice.

Učenici su imali vremena i za malu kupovinu što je prema Andreji bila najomiljenija destinacija nekih, a osim toga navodi da su imali odličnog vodiča koji je bio smiješan i zabavan.

Peti dan bio je dan povratka kući, a učenice s nostalgijom navode kako će im ekskurzija ostati u lijepom sjećanju, žaleći što je prebrzo prošla.