Ukupno: 82059

Izvanučionička nastava hrvatskog jezika i biologije
Autor: Ana Ćurković, 9. 4. 2014.

U okviru izvanučioničke nastave hrvatskog jezika i biologije, učenici 6. i 7. razreda posjetili su 2.4.2014. vidikovac sv. Roka, križ sv. Roka i brdo sv. Vida.

Rekrativnom šetnjom su razbistrili misli, a pjesmom i novim spoznajama ispunili su dušu.

Donosimo kratak izvještaj samih učenika o posjetu vidikovcu.

"Kroz gusto raslinje i kozji put provlači se dvadesetak đaka da stignu na najveći vrh Smokvice, Sv. Rok. Dugo smo se provlačili, ali tko čeka taj i dočeka. Napokon smo vidjeli pravu veličinu križa jer se iz sela vidi samo mali dio. Vratili smo se boljom stazom jer je stara staza bila neočišćena. Završili smo na gornjoj cesti Smokvice. Zatim smo došli do groblja preko ceste na stari put za crkvicu sv. Vida. Vidjeli smo neke zaštićene biljke, ali svemu lijepom dođe kraj. Morali smo se vratiti u školu, ali meni je bilo lijepo. Volio bih se tamo vratiti."

"Sa sv. Roka predivan je pogled."

" Vidjeli smo smokvičko polje, Lastovo i prelijepo jadransko otočje. U šetnji smo vidjeli mnogo lijepih biljaka poput zaštićene divlje visibabe i poneke životinje poput zmije."

"Učiteljica nam je dala  pjesme koje smo čitali, a učitelj biologije nam je pokazao neke biljke. Najviše mi se svidjela orhideja koja je zaštićena vrsta."

"Nakon toga smo otišli na brdo sv. Vida. Nekoliko nas se nije popelo na brdo jer nam se nije dalo, pa smo sjeli na proljetnu livadu i uživali."

"Bilo je jako zabavno jer smo proveli dan u prirodi."