Ukupno: 82027

Radni sastanak projektnog tima
Autor: Ana Ćurković, 4. 6. 2019.

Nakon objave rezultata gdje je naš projekt "Od svakodnevnih učenika do izvanrednih odraslih" prošao na natječaju za program Erasmus+, uslijedio je radni sastanak članova projektnog tima gdje smo se dogovarali oko detalja proračuna projekta i konkretnih mobilnosti te oko komunikacije s organizacijama domaćinima natječaja.

Prema projektu prijavljeno je da učiteljica engleskog i talijanskog jezika planira ići u London na tečaj "Creative Methodology for Teachers of English as a Foreign Language". Cilj je tečaja ponuditi nove ideje i poticaj za kvalitetnije oblikovanje metoda podučavanja u nastavi Engleskoga jezika. Mobilnost je planirana od 14. do 18. listopada 2019. godine u organizaciji Language Link London Ltd.

Učiteljica kemije i biologije planirala je poći u Istanbul na tečaj “Social skills and teamwork in class” koji se trebao održati od 16. do 22. lipnja 2019. god. u organizacijiji Tayfa project centre, no zbog kratkog roka za organizaciju mobilnosti, dogovorili smo se da ćemo pričekati dok ne dobijemo detaljne upute od Agencije za mobilnost i programe EU te dok ne uslijedi uplata novčane potpore.

Učitelj povijesti i geografije planira poći u Istanbul na tečaj "SMILE Istanbul - Using museums and heritage as a teaching and learning resource". Cilj je tečaja kroz posjetu muzeja i kulturne baštine proučiti vlastiti identitet, pojam građanina te ga usporediti s europskim identitetom općenito, a naglasak tečaja je na stjecanju vještina koje se mogu izravno koristiti u podučavanju i poboljšavanju nastavnih metoda. Mobilnost je planirana od 22. do 28. ožujka 2020. godine u organizaciji EUcourses.eu.

Knjižničarka planira poći u Helsinki na tečaj "A school for tomorrow – how Finland is preparing for the future". Cilj je tečaja proučiti kako se Finska priprema za promjene u obrazovnom sustavu, a naglasak se stavlja na uporabu IKT tehnologije u nastavi. Mobilnost je planirana od 17. do 22. studenog 2019. god. u organizaciji atempo i projekta IncluEdu.

Plan je dodatno kontaktirati sve organizacije domaćine te proučiti potencijalne tečajeve koji će zamijeniti tečaj "Social skills and teamwork in the classroom za učiteljicu kemije i biologije na portalu School education gateway.

U međuvremenu, do sljedećeg sastanka, komunikacija će se vršiti virtualno, putem aplikacije Viber.